آیدین در جنوب غرب ترکیه با خلیج های سحرانگیز و آسمان آفتابی اش مکان جذابی برای گذراندن تعطیلات می باشد. دو شهرستان “دیدیم” و “کوش آداسی” از جمله شهرهای توریستی معروف ترکیه در این استان هستند. با اسکان خارجیان در سالهای اخیر در آیدین، این شهر هویتی تازه یافت. این شهر به لحاظ موقعیت جغرافیایی و نزدیکی اش به شهرهای توریستی ازمیر و بودروم از اهمیت ویزه ای برخوردار است.
آیدین نه تنها با توریزم پلاژ بلکه با اماکن تاریخی اش نیز مطرح است. آیدین با خانه مریم مقدس، افس، آفرودیسیاس، مهبد آپولون، شهرهای عتیق گرگا و میلت مورد توجه دوستداران باستان شناسی نیز قرار گرفته است. این شهر سالانه از ۵ میلیون توریست میزبانی کرده و با ظاهر ساده و زیبایش گردشگران را به خود جلب می کند/

 

آیدین یکی از استان های توریستی واقع شده در منطقه اگه ترکیه می باشد.

کوش آداسی و دیدیم جزو مناطق معروف گردشگری آیدین میباشند. جمعیت آیدین حدودا ۱ میلیون و ۱۰۰ هزار نفر می باشد و این جمعیت به خصوص در ماه های تابستان بسیار افزایش می یابد. آیدین دارای ۱۷ شهرستان است، پرجمعیت ترین منطقه آیدین افه لر و کم جمعیت ترین آن کارپوزلو میباشد.

تاریخ آیدین به ۲۵۰۰ سال قبل از میلاد برمیگردد. همچنین آیدین دارای سومین تونل طولانی ترکیه است. اولین راه آهن ترکیه در آیدین تاسیس شده است این علت ها باعث می شود آیدین از نظر حمل و نقل و رفت و آمد بسیار توسعه یافته باشد.

اقتصاد آیدین از طریق گردشگری و کشاورزی و تولید و… زنده می باشد و منطقه های کوش آداسی، دیدیم و سوکه باعث می شوند جمعیت آیدین در تابستان تا سه برابر افزایش یابد. همچنین در این شهر بیشترین سرمایه‌گذاری در این سه منطقه انجام می شود.

علاوه بر این واقعیت که مناطق ساحلی گردشگران زیادی را جذب می کند مناطق داخلی شهر با منابع حرارتی نیز گردشگران بسیاری را جذب می کند. مناطق بوهار کنت و بزداغان، گردشگران منابع گرمایی زیادی به خود اختصاص می دهد.

آموزش و پرورش در شهر آیدین بسیار پیشرفته است، این شهر بسیاری از موسسات ابتدایی، متوسطه و دبیرستان پیشرفته و دانشگاه های برتر ترکیه به عنوان مثال دانشگاه مندرس را داراست.

بخش درمانی و بهداشتی همچون آموزش و پرورش در این شهر بسیار پیشرفته است، ده ها بیمارستان از جمله بیمارستان های عمومی و خصوصی در شهر آیدین آماده به خدمت هستند.

همانطور که استحضار دارید چه از نظر ساحل بی نظیر و چه از نظر منابع گرمایی آیدین یکی از شهرهای توریستی ترکیه میباشد. این ویژگی ها آن را یکی از مناسب ترین جا برای سرمایه گذاری در ترکیه می کند. شما نیز قبل از تصمیم گیری به انتخاب محل برای سرمایه گذاری در ترکیه، آیدین را نیز مد نظر بگیرید.