دانشگاه عدنان مندرس شهر آیدین ترکیه

 

 

AYDIN  ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ 

معرفی دانشگاه عدنان مندرس ترکیه

 

دانشگاه عدنان مندرس، یکی از 23 دانشگاههای ترکیه است که در سال1992، طبق قانون 3837، در شهر آیدین و در منطقه ی اژه تأسیس شد. این دانشگاه فعالیت خود را با انتصاب اعضای هیئت مدیره در 10 نوامبر 1992 آغاز کرد. این دانشگاه به نام عدنان مندرس نخست وزیر سابق جمهوری ترکیه، بین سال های 1950 تا 1960، نام‌گذاری شده است زیرا او در شهر آیدین ترکیه متولد شده بود.

دانشگاه عدنان مندرس، در ابتدای تأسیس، دارای پنج دانشکده از جمله دانشکده های هنر و علوم، پزشکی، دامپزشکی، کشاورزی و علوم اداری نازلی، مدرسه گردشگری و هتل داری (که در سال 2013 به دانشکده ی گردشگری تغییر نام داد) و مؤسسات طبیعی، بهداشت و علوم اجتماعی و مدرسه حرفه ای Söke بود.

دانشکده دامپزشکی و دانشکده کشاورزی در سال 1987 به عنوان زیر مجموعه ای از دانشگاه Dokz Eylül در ازمیر درآمد با این حال هیچ‌گاه آموزش در آن ها انجام نشد. در سال 1992 مدرسه مدیریت گردشگری و هتلداری دانشگاه تکبیر، با نام مدرسه فنی و حرفه‌ای آیدین، به دانشگاه عدنان مندرس ملحق شد و این دانشگاه به صورت رسمی کار

خود را آغاز کرد.

آموزش در دانشگاه عدنان مندرس
دانشگاه عدنان مندرس یکی از 50 دانشگاه دولتی برتر ترکیه به حساب می‌آید. زبان آموزشی در این دانشگاه ترکی است. به همین دلیل کلیه ی دانشجویان خارجی باید به این زبان مسلط باشند. همچنین این دانشگاه با عضویت در برنامه های تبادل دانشجویی مانند اراسموس یا فارابی، امکان ادامه تحصیل دانشجویانش را برای چند ترم در بهترین دانشگاه های اروپایی فراهم می‌کند. همین امر، سطح علمی و کیفی این دانشگاه را در سال های اخیر به طرز چشم‌گیری افزایش داده است.

دانشکده های دانشگاه عدنان مندرس
دانشکده گردشگری
دانشکده پزشکی
دانشکده آموزش و پرورش
دانشکده هنر و علوم
دانشکده اقتصاد و علوم اداری نازلی
دانشکده دامپزشکی
دانشکده کشاورزی
دانشکده ارتباطات
دانشکده مهندسی
دانشکده اقتصاد آیدین
دانشکده دندان پزشکی
دانشکده مدیریت بازرگانی Söke
دانشکده معماری Söke
دانشکده دریایی Kuşadası
دانشکده پرستاری
دانشکده علوم بهداشتی
اسامی مؤسسات و کالج های دانشگاه عدنان مندرس:
موسسه علم و فناوری
موسسه علوم پزشکی
موسسه علوم اجتماعی
دبیرستان تربیت بدنی و ورزش
دانشکده علوم کاربردی نازلی
مدرسه بهداشت Söke
مدرسه بهداشت Söke
مدرسه زبان های خارجی
کنسرواتوار دولتی نازلی

امکانات فرهنگی و ورزشی دانشگاه عدنان مندرس ترکیه
دانشگاه عدنان مندرس در سال های اخیر از طریق رویدادهای علمی، فرهنگی و اجتماعی خود، ساختار شهر آیدین را دگرگون کرده است. رویدادهای فرهنگی و ورزشی متعددی در سالن کنگره آتاتورک که یکی از بهترین و توسعه یافته ‌ترین مجتمع های فرهنگی و ورزشی منطقه اژه است، برگزار می‌شود.

بیمارستان تحقیقاتی دانشگاه عدنان مندرس در پردیس اصلی واقع شده است و یکی از مهمترین بیمارستان های منطقه به حساب می‌آید. از جمله امکانات این بیمارستان می‌توان به اتاق های عمل با تکنولوژی بالا، کلینیک ها، آزمایشگاه ها و واحدهای پشتیبانی اشاره کرد.

Adres, Telefon ve Faks

 Adnan Menderes Üniversitesi Merkez Kampüsü, Kepez Mevkii Efeler / AYDIN

902562182000+

902562146687+